קוסמ ו פוליטי קליקורקט

//קוסמ ו פוליטי קליקורקט

קוסמ ו פוליטי קליקורקט

בהתחלה זה יכול להישמע מצחיק "תופסק ההתעללות במתנדבים לאלתר!", וואלה בעצם גיליתי שבעצם אני רציני. תופסק ומייד.

המאבק נגד שימוש בחיות  הגיע  מבחינתי לשיא חדש השבוע, חזרתי להיות חבר באגודת הקוסמים, אחרי כמה שנים בגלות (אנשים שפגשתי בכנס האחרון טענו שלא ראו אותי איזה עשרים שנה), לדעתי מדובר בפחות, שמחתי לחזור, לראות שוב את האנשים המוכרים האלה עם המבט הממזרי בעיניים. האגודה הרגישה לי מקצועית, יותר מאי פעם, משהו מתוקתק, אנשים רציניים שפועלים ממקום נהדר בעיני.

בפועל חלפו רק עשר שנים לתחילת המאבק  הנה קישור למאמר מקומם, מכעיס, מעצבן, מרושע. כן אני יודע, אני שמתי אותו שם בכדי שישימו לב, ושמו לב ללא ספק. הנה כאן הקישור: שלוף את המצפון שלך קוסם. לא נכנס שוב לפינה הזאת עדיין מאמין שאסור להשתמש בחיות במופעי בידור, מאמין שזאת אלימות. אבל לא על זה אני כותב כאן אז תרגיעו בבקשה.

כשהייתי בן 12 באמצע שנות השבעים היה נהוג 'לרדת' על המתנדבים . מי שירד יותר חזק היה טוב יותר. התקופה 'עידן מאיר רמז', מי שלא יודע מה זה אומר סימן שהוא צעיר מדי…חלק מהעניין היה להיסתלבט על המתנדבים, האמת זה כיף גדול.  תמיד זה היה חלק מהמופע שלי, זה מצחיק, זה עובד, אני לא גס רוח, דברים נעשים כמעט בעדינות, בכל זאת מכבד את הקהל והמתנדבים, מה לעשות שהם לא מצליחים לעשות את מה שאני כן מצליח, זה לא בגללי, רגע בעצם זה כן , בזכותי…

כקוסם אני צריך  רק לשמור על העקרון החשוב : "הקוסם תמיד זוכה" . או כמו שנהוג לאמר כשיש התערבות יש אחד רמאי ואחד טיפש…(לא אני אמרתי) ואני לא הטיפש.

עד כאן הכל תקין אלא שכאן יש טוויסט בעלילה, שימו לב:

אני עובד בימים אלו על מופע חדש, הפעם למבוגרים ('הסוד של קליוסטרו') בצוות אתי חברה צעירים ומוכשרים, ללא ספק. לא יודע איזה דור הם X, Y Z .? בעיני הם דור חדש של קוסמים שנולדו לתוך עולם ציני, עם גירויים ללא הרף, מסרים קצרים ואין נחת או שקט, בא לי להגיד שהקלאסיקה מתה , אבל כשאני רואה את הגאון הזה, אני פשוט נהיה ירוק מקנאה, רוצה גם שליטה שכזאת. (שווה צפייה). מה שכן הם מלאים במידע, לפחות אלה שאני מסתובב אתם, אבל יש לי הרגשה שהדיאלוג והתקשורת בין הקוסמים בעולם מאוד השתפרה. שלא לדבר על החברים ששמו אותנו על המפה העולמית ובגדול.

ופתאום תוך כדי העבודה צצה השאלה: אולי הגיע הזמן להפסיק 'להתעלל' במתנדבים ? או לפחות לתת להם לנצח ולהצליח פה ושם? בשנייה הראשונה התכווצתי מול המחשבה, אבל אחרי כמה דקות נראה לי שזה רעיון לא רע בכלל, לתת למתנדבים לנצח ולהצליח פה ושם, אבל אז נשאלה השאלה איפה? איפה הם יצליחו? באיזו התערבות?  איזה קסם יצליח להם ? לא מכיר שום קסם שקורה אוטומטית והמתנדב מצליח בו. יש קוסם בקהל?

 

By | 2017-05-08T22:23:19+00:00 מאי 8, 2017|Uncategorized|סגור לתגובות על קוסמ ו פוליטי קליקורקט

About the Author:

קליוסטרו קוסם. יליד המאה ה-18. חי בישראל. שירת בצה"ל כקצ"ר (קוסם צבאי ראשי). נמלט ממיכל המוות, מכלוב נעול בבריכה וממיכל מלא במבה. העלים אנשים ומכוניות. כתב הפיק והופיע בפסטיבלים, מופעים ותוכניות טלויזיה. מלמד קסמים לילדים ומבוגרים ומומחה לחיבור של קסם וטכנולוגיה. בלתי אפשרי - זאת רק דרגת קושי ...
שינוי גודל גופנים
ניגודיות